Rodzaje sal konferencyjnych

W zależności od wyposażenia sali konferencyjnej oraz jej przeznaczenia i funkcjonalności możemy wyodrębnić kilka jej rodzajów. Jedną z ważniejszych zasad, którą powinniśmy się kierować jest uwzględnienie liczby osób, która ma się znaleźć w pomieszczeniu. Za dużo osób w niewielkim pomieszczeniu zmniejsza swobodę ruchów uczestników spotkania. Również nie można przesadzić z wolną przestrzenią, ponieważ może to rozpraszać podczas mniejszych spotkań takich jak szkolenia czy warsztaty.  

Aby ułatwić dobór odpowiedniego ustawienia poniżej znajduje się „ściąga” przedstawiająca typy oraz ich podstawowe zalety. 

Teatr 

Auditorum Style, Theater syle 

Dzięki temu układowi sala zostanie maksymalnie zagospodarowana, ponieważ stanowi tylko krzesła bez wykorzystania stołów. Rzędy krzeseł skierowane są w stronę projektora. Przeznaczony głównie na konferencje lub wykłady, gdzie uczestnicy nie muszą robić notatek tylko skupiają się na wykładzie prelegenta. Główna zaletą takiego układu jest to, że dzięki wykorzystaniu maksymalnej przestrzeni w konferencji będzie mogła wziąć udział większa liczba uczestników. 

Podkowa 

U-shape 

Polega na ustawieniu stołów oraz krzeseł w literę U. Jest to dobre rozwiązanie podczas formalnych spotkań. Umożliwia uczestnikom obserwowanie się nawzajem oraz łatwą komunikację. Zazwyczaj szczytowe miejsce zajmuje osoba prowadząca spotkanie, a na trzech płaszczyznach siedzi reszta uczestników. 

Rada nadzorcza (układ konferencyjny) 

Boardroom style  

Przy dużym prostokątnym stole zasiadają wszyscy uczestnicy. Ten układ zalicza się do bardzo oficjalnego ułożenia stołów. Takie ustawienie daje możliwość prowadzenia rozmów twarzą w twarz, dlatego można uzyskać dobrą współpracę między uczestnikami. Najlepiej sprawdza się podczas spotkań w niewielkim gronie. 

Klasa  

Classroom Style 

Ten układ polega na ustawieniu krzeseł i stołów w taki sposób, aby były skierowane w stronę projektora lub prowadzącego spotkanie. To ułożenie sali najlepiej sprawdza się podczas szkoleń i warsztatów. Przestrzeń między stołami ułatwia poruszanie się uczestnikom i współpracę między sobą.  


Spotkania szkoleniowe lub konferencje mogą przybierać różną formę, dlatego tak ważne jest dobrania odpowiedniego układu stołów oraz krzeseł tak, aby dostosować salę szkoleniową do liczby gości, która będzie w niej przebywać. Skontaktuj się z nami oraz dowiedź się więcej od naszych ekspertów jakie krzesła będą odpowiednie do stworzenia danego typu sali konferencyjnej. 


Przeczytaj również o:

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz