Projektowanie Sali konferencyjnej

Sala konferencyjna jest centrum każdej firmy, ponieważ jest jednym z ważniejszych miejsc reprezentatywnych w całej siedzibie. To właśnie tu przyjmuje się klientów, kontrahentów, organizuje różnego typu spotkania zaczynając od szkoleń, spotkań biznesowych, skończywszy na ważnych naradach. Dlatego tak istotny jest wybór i dobór odpowiedniego sprzętu konferencyjnego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, takie jak wielkość sali, potrzeby zespołu i osób, które będą z niej korzystać. 

Głównym założeniem projektu sali konferencyjnej jest jej komfort i funkcjonalność. Dlatego należy ograniczyć ilość wyposażenia do minimum, a każdy przedmiot powinien mieć jasno określoną funkcję. Unikaj przeładowania wnętrza meblami i niepotrzebnymi dodatkami. Umiarkowane dekoracje są jak najbardziej wskazanie, lecz nadmiar może doprowadzić do rozproszenia uwagi i przytłoczenia uczestnika spotkania. Dobrym pomysłem może być ciekawe oświetlenie umieszczone pod stołem, motywująca grafika lub logo firmy, akustyczne panele ścienne – sprawdzi się wszystko co nie utrudnia i nie ogranicza poruszania się po sali, a jednocześnie przełamuje monotonnie i dodaje wnętrzu charakteru.  

Kolorysta  

Sala konferencyjna to miejsce do spotkań z klientami, warsztatów, prezentacji i narodzin nowych pomysłów, dlatego warto w niej stosować kolory, które pobudzą kreatywność i ułatwiają koncentracje. Przede wszystkim energetyczne pomarańcze i czerwienie, które podnoszą dynamikę spotkań. Oczywiście nie ma potrzeby malować wszystkich ścian, ponieważ, pomieszczenie stanie się przytłaczające. Jeden lub kilka akcentów w połączeniu z neutralnym kolorem w zupełności wystarczy. Chłodniejsze odcienie niebieskiego lub zieleni uspokajają i wyciszają.  

Oświetlenie 

Komfort pracy wymaga odpowiedniego oświetlenia. W miarę możliwości sala konferencyjna powinna posiadać dużą liczbę okien, aby jak najwięcej wpadało naturalnego światła. Przy czym pamiętaj o letnich dniach, gdzie słońce potrafi być ostre, a odtwarzanie prezentacji powinno się odbywać w zacienionym miejscu. W takim wypadku sala konferencyjna powinna być zaopatrzona w szczelne rolety lub żaluzje, które umożliwią pracę. 

Meble 

W skład wyposażenia sali konferencyjnej wchodzą krzesła i stół. W zależności od wielkości pomieszczenia i przeznaczenia, ich liczba jest różna. Konferencja, szkolenia lub spotkania mogą trwać kilka godzin, dlatego warto zadbać o wygodne i komfortowe produkty, które ułatwia pracę.  

W przypadku małych sal przeznaczonych do spotkań dla kilku osób, dobrym pomysłem jest wybór foteli konferencyjnych. Posiadają one wyprofilowane oparcia i podłokietniki, które zapewnią wygodę podczas siedzenia. Oczywiście należy pamiętać, że nie każda sala będzie w stanie pomieścić fotele – pamiętajmy o swobodnym poruszaniu się i stworzeniu funkcjonalnego miejsca.   

W przypadku dużych sal udogodnieniem będą krzesła z możliwością sztaplowania. Ułatwienie tego typu zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Praktyczne zastosowanie w większych salach konferencyjnych, a nawet wykładowych mają krzesła z pulpitem do pisania, który jest przydatny do tworzenia notatek. Przy wyborze krzeseł zwróćmy uwagę również na materiały, z którego zostały wykonane. Istotne jest, aby były odporne na ścieranie i uszkodzenia – sala konferencyjna to miejsce intensywnie używane.  

Sala konferencyjna to wizytówka firmy zadbajmy, aby jej wyposażenie nie tylko było funkcjonalne i ergonomiczne, ale również robiło wrażenie designem i jakością wykonania. Warto wiec zadbać o najmniejsze detale, które będą dopasowane do całej koncepcji i urzekną naszych gości. Wysoka jakość mebli, dodatków i innych elementów wyposażenia z pewnością pomogą budować jak najlepszy obraz firmy.  

Jeśli poszukujesz wysokie jakości krzeseł, które dopełnią projekt Twojej sali konferencyjnej – sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z naszymi ekspertami. 

Przeczytaj również o:

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz