Nowoczesne rozwiązania w sali konferencyjnej

Podczas aranżacji sali konferencyjnej najważniejsza jest jej funkcjonalność. Na drugim miejscu powinna znaleźć się estetyka i wygląd. Sala konferencyjna to także wizytówka firmy, dlatego warto zaskoczyć gości i potencjalnych klientów nowoczesnym stylem wyposażenia. Znajdź odpowiednie rozwiązanie, które podniesie prestiż Twojej firmy. 

Meble w sali konferencyjnej powinny nie tylko zapewniać komfort, ale również nadawać profesjonalny charakter. Będzie o tym decydować design i materiał, z jakich zostały wykonane. Zadbaj o to, aby wyposażenie było jednolite i spójne, a nie było zbiorowiskiem różnych krzeseł, bo to wprowadzi nieład i negatywny odbiór przez gości sali konferencyjnej. Kolor krzeseł warto dobrać do kolorystki firmy i wizerunku marki. Przy wyborze rodzaju mebli warto wybrać krzesło tapicerowane. Będą one bardziej miękkie, a przez to znacznie wygodniejsze. Dodatkowym plusem byłoby, gdyby model posiadał też podłokietniki. Krzesło powinno tez mieć oparcie, aby zapewnić podparcie dla kręgosłupa. Ma to znaczenie podczas dłuższych spotkań czy wykładów 

Trzeba pamiętać, że nie tylko w skład wyposażenia wchodzą meble konferencyjne, ale również wszelkiego rodzaju sprzęty. Poza rzutnikami i projektorami są popularne tablice multimedialne, które wyświetlają obraz bezpośrednio z laptopa i pozwala na dodawanie swoich notatek na bieżąco. Podczas pracy zespołu przydadzą się flipcharty, zarówno te z wymiennymi kartami jak i te magnetyczne. Niezwykle są praktyczne także ekrany ścienne.  

Na wyposażeniu sali powinny się znaleźć również narzędzia do telekonferencji i wideokonferencji. W tej chwili na rynku są już dostępne specjalne głośniki, które obsługują komunikacje ze smartfonami, komputerami oraz innymi urządzeniami. Użytkownik dzięki temu ma swobodę w zakresie wykorzystywanych urządzeń czy doboru źródła kontaktu. Wybierając sprzęt do sali konferencyjnej kierujmy się przede wszystkim wysoką jakością. Jeśli jest ograniczony budżet lepszym wyborem będzie zakup mniejszej ilości sprzętu jednak z wyższej półki. Zadbajmy o niezbędne minimum, które spełni swoje zadanie 

Nie zapominajmy o dekoracjach, które też są bardzo ważnym aspektem, który będzie tworzyć wizerunek firmy. Innowacyjnym sposobem są zielone ściany. To ciekawy sposób dekoracji wnętrz roślinami.  Połączenie zróżnicowanej faktury i koloru liści pozwala na osiągnięcie żywego obrazu, który może się zmieniać razem z porami roku. Taka żywa zielona ściana bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, gdy w pracy spędzamy wiele godzin. Również redukują kurz oraz poprawiają jakość powietrza. Rośliny posadzone w taki sposób regulują także wilgotność powietrza. Nie można też zapominać o podstawowej zalecie takiej zielonej ściany - rośliny działają odprężająco i zmniejszają stres.  

Jeśli poszukujesz wysokie jakości krzeseł, które dopełnią projekt Twojej sali konferencyjnej – sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z naszymi ekspertami. 


Przeczytaj również o:

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz