Biuro dla dużych firm

Jak stworzyć biuro na dużej przestrzeni? 

Odpowiednim rozwiązaniem jest zagospodarowanie dużej powierzchni biurowej typu open space, które połączy ergonomie biura oraz wykorzysta dużą przestrzeń do stworzenia miejsca pracy. Tego typu aranżacja pozwala na łatwą komunikację, a jednocześnie zapewni komfort i poczucie prywatności.  

Obecnie bardzo popularna jest amerykańska koncepcja open space. Brak zamkniętych przestrzeni zapewnia przepływ informacji, szybką interakcję z innymi pracownikami oraz ułatwi pracę zespołową. Otwartości relacji i możliwość szybkiej wymiany pomysłów pobudza kreatywne myślenie. Organizowanie biura w ten sposób ma tez pozytywny wydźwięk ekonomiczny – brak podziału na pokoje pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Większa liczba pracowników w jednym pomieszczeniu zmniejsza koszty utrzymania biura. 

Niestety ma to również negatywne strony znajdowania się wszystkich pracowników w jednym pomieszczeniu. Może przeszkadzać to w utrzymaniu ciszy i spokoju co utrudnia skupienie nad pracą. Brak ścianek zmniejsza również poczucie prywatności. Pracownicy mogą się czuć pod presją i praca stanie się problematyczna, nieprzyjemna i bez satysfakcjonujących efektów.  

Projektowanie biura o dużej powierzchni to ciężki orzech do zgryzienia. Jak już zauważyliśmy wiąże się to z pozytywnymi stronami jak i zagrożeniami. Podczas spędzania dużej ilości godzin w pozycji siedzącej można się spodziewać dolegliwości zdrowotnych, dlatego wybór wyposażenia jest kolejną niezbędna rzeczą w naszym biurze. Pomogą nam przy tym odpowiednimeble przystosowane do pracy. Ergonomiczne biurka z elektryczną regulacją wysokości umożliwia pracę zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Ułatwia to dostosowanie biurka w zależności od potrzeb osoby korzystającej ze stanowiska. Dopełnieniem oczywiście będzie profesjonalne krzesło biurowe, które możesz odnaleźć w naszym sklepie. Odsyłam Cię również do posta Odpowiednie krzesła biurowe” na pewno znajdziesz odpowiedź jakie krzesło będzie pasować do Twojego biura, aby zapewnić komfort pracownikom.  

Kolejna rzeczą, o której warto pamiętać jest oświetlenie. Najlepsze dla oczu jest światło dzienne, dlatego przy tworzeniu projektu zadbaj, aby jak najwięcej go wpadało do środka. Wpływa to nie tylko na lepsze samopoczucie pracowników, ale również na rośliny, których jest coraz więcej w biurowych przestrzeniach. 

Istotną rzeczą jest również styl w jakim zaaranżujesz biuro. Wybierz styl architektoniczny, który odzwierciedla charakter biura. Warto go dopasować do działalności firmy, atmosfery i również do miejsca, gdzie się znajduje siedziba.  

Aranżując biura dla dużej firmy z powodzeniem możesz wybrać rozwiązanie typu open spece. Warto jednak przy projekcie pamiętać nie tylko o stanowiskach pracy, ale również o strefach relaksu kabinach akustycznych. Zyskasz dzięki temu komfortową przestrzeń, która będzie miała duży wpływ na efekty pracy. 

 

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz