Sposoby na podniesienie wydajności nauki uczniów

Dowiedz się jakie aspekty wziąć pod uwagę przy projektowaniu lub odnawianiu wnętrza szkoły. Jakie meble specjalistyczne zastosować i gdzie je nabyć oraz co jest ważne przy ich wyborze.

Jakie oświetlenie zastosować?

Zdecydowanie najlepszym oświetleniem do nauki jest oświetlenie jasne, o dużym natężeniu, które rozbudza i dodaje energii do działania. Najlepiej sprawdzi się ono szczególnie w godzinach porannych, ponieważ pozwoli dzieciom wejść w rytm nauki i utrzymać koncentrację na wysokim poziomie. Wybierając odpowiednie oświetlenie pod uwagę bierzemy kilka kryteriów: parametry oświetlenia, wielkość danej przestrzeni, dostęp światła dziennego. Światło wpływa w znacznym stopniu na nasze samopoczucie. Im lepiej się czujemy, im lepszy mamy nastrój tym nauka i praca jest sprawniejsza i efektywniejsza.

Kolory.

Nie od dzisiaj wiadomo jak ogromny wpływ mają na nas kolory, którymi się otaczamy dlatego ważne jest o odpowiednim doborze odcieni barw do pomieszczenia. Wybierz kolory, które pobudzają zmysły i motywują do nauki. Wpływa to na poziom skupienia i kreatywności. Kolor niebieski promuje opanowanie i stabilność. Dobrze współgra z innymi barwami, meblami, dekoracjami oraz optycznie powiększa pomieszczenie. Jednak trzeba go stosować z umiarem. Nadużycie może wprowadzać w depresyjny nastrój. W żółtych pomieszczeniach ludzie chętniej ze sobą rozmawiają i łatwiej podejmują decyzje. Czerwień i pomarańcz stymulują zmysły i podnoszą ciśnienie. Stosowane jako akcenty w pomieszczeniach pobudzają do pracy.

Przestrzenie otwarte.

Szkoła czy uczelnia to nie tylko zamknięte pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia lub wykłady. Są to również biblioteki, czytelnie oraz świetlice. W odróżnieniu od pracy w klasie, gdzie uczeń musi nadążyć za tokiem lekcji, czytelnia umożliwia uczniowi pracę we własnym tempie i w indywidualnym stylu. Ważne jest aby stworzyć przestrzeń, w której uczniowi będą mogli przeanalizować swoją wiedze i wymienić się interpretacjami. Czas na odetchnięcie zmotywuje do dalszej nauki.

 

Wyposażenie.

Ergonomiczne meble to połączenie komfortu, wydajności i bezpieczeństwa. Przystosowane krzesła zapieniające odpowiednie ułożenie ciała podczas zajęć lekcyjnych. Aż o 17,5% wzrasta produktywność ucznia, który ma do dyspozycji ergonomiczne krzesłoW wieku dorastania potrzebne jest odpowiednie krzesło, które  będzie dobrze wpływać na pracę kręgosłupa i jego rozwój. Szkoła jest to miejsce gdzie uczniowie spędzają 2/3 swojego dzieciństwa. Stworzenie im odpowiedniego miejsca  do rozwoju, nauki ale również odpoczynku i zabawy sprawi, że ten czas będzie przez nich dobrze wspominany. A sama nauka nie będzie postrzegana jako kara czy obowiązek. Stanie się przyjemnością i z chęcią będzie kontynuowana.

Mamy klika propozycji dla Twojej szkoły, aby to miejsce stało się przyjazne dla uczniów. W naszej ofercie odnajdziesz krzesła, ławki i szafki przeznaczone dla przestrzeni szkolnych. Nie pomijając kwestii estetycznych meble muszą się uzupełniać i tworzyć całość w dopełnieniu wnętrza. Wybierz intersujący Cię model oraz kolor lub tapicerkę. W razie problemów skontaktuj się z nami. E-mail: biuro@mojekrzesla.pl; tel. (71) 359 92 07 nasi eksperci pomogą w doborze odpowiednich mebli.

 

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz