Praca w domu może mieć zły wpływ na Twoją postawę

Blokada COVID-19 zmusiła wiele firm do umożliwienia swoim pracownikom kontynuowania pracy w domu. Ale ta blokada przyszła bez wcześniejszego powiadomienia i wielu z nas nie jest w pełni przygotowanych na tygodnie (jeśli nie miesiące) pracy w domu. Wiele osób będzie tworzyło prowizoryczne miejsca pracy, używając krzeseł i stołów w jadalni, aby dostosować się do naszego codziennego życia zawodowego.

Chociaż możesz nie postrzegać tego jako poważnego problemu, w rzeczywistości może to być dość szkodliwe dla naszego ogólnego samopoczucia.

Posiadanie biura w domu to luksus, którego większość z nas nie posiada. Zamiast tego wielu zdecydowało się na sofę, stół jadalny, łóżko lub nawet podłogę, aby kontynuować pracę. Siedzenie w ten sposób może mieć poważne konsekwencje dla naszych pleców i postawy.Czego NIE robić?

Nie pracuj na kanapie. Siedzenie na sofie z laptopem może brzmieć zachęcająco, tak naprawdę jest to najgorsze miejsce, w którym można usiąść podczas pracy w domu. Kanapy generalnie zachęcają do odpoczynku. Nie oferują zbytniego wsparcia pleców, a powodują  zaokrąglenie ramiona z głową do przodu. Może to niepotrzebnie obciążać nasz organizm, co prawdopodobnie doprowadzi do bólu pleców.

Nie używaj krzesła w jadalni. Jadalnia może wydawać się idealną przestrzenią na domowe biuro, ale krzesła w jadalni nie są przystosowane do tak długiego użytkowania. Brakuje im regulowanych funkcji, które dopasowywałby krzesło do Ciebie i nie zapewniają zbyt dużego wsparcia dla pleców, szyi i ramion.

Krzesło biurowe XENIUM Duo Back

Co robić?

Zapoznaj się z „właściwą” postawą. Twoje stopy powinny leżeć płasko na ziemi, bezpośrednio pod kolanami. Twoje nogi powinny tworzyć kąt prosty. Za wszelką cenę unikaj zwisania nóg z krzesła. Oznacza to, że Twoje krzesło jest dla Ciebie za wysokie.

Twój kręgosłup jest bardzo delikatny, a niewłaściwe siedzenie spowoduje ból na całe życie. Wiele osób, nie zdając sobie z tego sprawy, będzie garbić się do przodu podczas pisania na komputerze. Uważaj na to, jak pozycjonujesz swoje ciało. Przysuń mięśnie brzucha do kręgosłupa, unosząc klatkę piersiową, a następnie odchylając ramiona. Dolna część pleców powinna przylegać do podparcia lędźwiowego krzesła biurowego.

Następnie ustaw głowę tak, aby broda znajdowała się nad mostkiem, a nie do przodu. Na koniec utrzymuj łokcie pod kątem 90 stopni, tak aby były zgięte po bokach, a przedramiona wyciągnięte przed siebie na komputer lub powierzchnię roboczą. Krzesło biurowe z regulowanymi ramionami może w tym bardzo pomóc.

Prawidłowa postawa na krześle przy biurku

Powyższy obrazek powinien pomóc ci zrozumieć, jak powinieneś siedzieć podczas pracy przy biurku z komputerem.

Zainwestuj w odpowiednie, ergonomiczne krzesło. Krzesła ergonomiczne zostały zaprojektowane specjalnie w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to wysokość siedziska, głębokość siedziska, wysokość oparcia, kąt oparcia, nachylenie siedziska, podparcie lędźwi czy inne, ergonomiczne krzesła mają cechy, które zapewniają komfort przez cały dzień pracy.


POSZUKUJESZ ODPOWIEDNIEGO KRZESŁA DO BIURA?

NAPISZ DO NAS!Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz