Praca na wyższym poziomie – krzesła specjalistyczne

Zapewnienie odpowiednich warunków pracownikowi biurowemu jest o wiele łatwiejsze niż przygotowanie wygodnego i praktycznego miejsca pracy na hali produkcyjnej czy za kasą w supermarkecie. Właśnie do takich zadań stworzono krzesła specjalistyczne.

Dlaczego specjalistyczne?

Do kategorii specjalistycznych zaliczyć należy wszelkiego rodzaju stołki, krzesła laboratoryjne, przemysłowe, czy produkcyjne. Użycie przymiotnika “specjalistyczne” przy opisie takich krzeseł od razu uzmysławia ich przeznaczenie. Ten rodzaj wyposażenia musi sprawdzić się w każdych warunkach i okolicznościach, tam gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Krzesła specjalistyczne muszą być zaprojektowane z troską o maksymalną wygodę i wyprodukowane przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Szczególnie, jeśli chodzi o tzw. „gorące krzesła” przy stanowiskach pracy, z których korzysta kilka osób. Oprócz możliwości szybkiej regulacji wszelkich parametrów ważna jest także wytrzymałość, odporność tapicerki i łatwość w utrzymaniu czystości.

Na co zwrócić uwagę

Producenci oferują szeroką gamę produktów, jednak wybór odpowiedniego krzesła specjalistycznego może nie być taki łatwy. Przede wszystkim trzeba wykazać się odpowiednią orientacją w parametrach oraz  zwrócić uwagę na specyfikę danego stanowiska pracy, pod jakie będzie zakupiony dany produkt. Krzesła specjalistyczne muszą spełniać odpowiednie normy, a zastosowanych w nich rozwiązań ciężko szukać w tradycyjnych krzesłach pracowniczych, dzięki temu produkty specjalistyczne sprawdzą się w każdych warunkach oraz zapewnią odpowiedni poziom ergonomii oraz bezpieczeństwa pracownika przy stanowisku pracy.

W ofercie mojekrzesla.pl

Jako eksperci od krzeseł zawsze służymy pomocą przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. W naszej ofercie znajdują się krzesła specjalistyczne od dwóch producentów – niemieckiego Bimosu oraz polskiego Nowego Stylu.

Bimos to firma z ugruntowaną pozycją na rynku oraz wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu krzeseł specjalistycznych najwyższej jakości. W ofercie mojekrzesla.pl znaleźć można m.in. sztandarowy produkt niemieckiej firmy – krzesło Neon, które sprawdzi się w laboratoriach czy halach produkcyjnych, ponieważ występuje w wersji antystatycznej. Neon posiada pełną regulację (wysokość, odchylenie oparcia oraz głębokość siedziska) i kilka wersji tapicerki. Ciekawą propozycją jest także specjalistyczny taboret Stool, doskonale nadający się do miejsc pracy przy niższym blacie.

Nowy Styl proponuje produkty bardziej budżetowe. W ofercie polskiego dostawcy warto zwrócić uwagę na krzesło Nargo RTS 26, które ze względu na brak podłokietników znajdzie zastosowanie na halach produkcyjnych. Dodatkowo Nargo wyposażone jest w uchwyt umiejscowiony w oparciu, co pozwala na łatwe przenoszenie krzesła. Z kolei specjalistyczny taboret Goliat TS 12 wyróżnia się płynną regulacją wysokości oraz ring base’m.

Krzesła specjalistyczne to nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania dla pomieszczeń takich jak laboratoria, wielkopowierzchniowe sklepy czy hale produkcyjne. Pamiętać należy, że przy wyborze tego typu krzesła musimy się kierować jego przeznaczeniem, gdyż każde stanowisko pracy wymaga innego podejścia

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz