Patio jako wizytówka naszej restauracji

Ogródek w restauracji w ciepłe dni przyciąga wielu gości, którzy chcą zjeść na świeżym powietrzu smaczny posiłek, napić się piwa lub ochłodzić lodowym deserem. Większość lokali wykorzystuje wydzielony kawałek posesji przed wejściem do restauracji tworząc ogródki i patia. Zapewniają one nie tylko miejsce do zjedzenia, ale również wypoczynku lub pracy. Dowiedź się czym się kierować przy wyborze mebli ogrodowych do restauracji? Jak zapewnić gościom wygodę i komfort, który ich przyciągnie?  

Od czego zacząć? 

Należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii: wygląd, wygodę siedzenia i poruszania się. Ogródek będzie pierwszą rzeczą jaką dostrzegą Twoi klienci jeszcze przed wejściem do restauracji. Zadbaj o to, żeby była to wizytówka firmy, aby wyglądem odzwierciedlało klimat panujący w lokalu. Przykładowo, jeśli jest to kuchnia włoska przyciągną nas powiewające na wietrze obrusy, zioła i przyprawy na stołach. Charakterystyczne pastelowe kolory przejawiające się również w wyposażeniu meblowym. Przechodząc obok doskonale wiesz czego możesz się spodziewać.   

Meble i wyposażenie.  

Jednym z istotniejszych rzeczy w restauracji są oczywiście wygodne krzesła i funkcjonalne stoły. Meble zewnętrzne powinny być dodatkowo trwalsze i łatwe w przechowywaniu podczas sezonu zimowego. Po pierwszewysoka jakość produktu przekłada się na wygląd mebli, który jest pierwszym, co zauważamy w wyposażeniu, jako potencjalni klienci restauracji, po drugie przez to, że produkty wysokiej jakości będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne – zdrapania, pękania oraz na zużycia. Inwestując raz w wysokiej jakości meble, czynimy inwestycje na lata.  

Oryginalne i unikatowe meble mogą przyciągnąć uwagę gości. Być może to właśnie ten element zadecyduje o tym, że zostaniemy zapamiętani i w przyszłości dzięki naszej aranżacji, przyciągniemy więcej klientów. 

Meble ogrodowe powinny być wygodne. Klienci nie tylko przychodzą do restauracji, aby zjeść ale również spędzić czas ze sobą i się zrelaksować. Krzesła powinny być szerokie, z wysokim oparciem i podłokietnikami. Dobrze, aby siedzisko było miękkie i wyprofilowane. Stoły powinny być stabilne i przestronne  tak, aby dawały poczucie wygody i komfortu podczas spożywania posiłku.  

W okresie zimowym w większości restauracjach przechowuje się meble ogrodowe. Dużą ilość wyposażenia będzie nam łatwiej magazynować, jeśli będą one składane lub z możliwością sztaplowania. Znacząco ograniczy to miejsce do ich przechowywania poza czasem użytkowania.  

Pamiętajmy, że meble ogrodowe to najważniejszy element wyposażenia. Dlatego powinny być zachwycające – mają stanowić wizytówek restauracji. Jeśli wybierzemy meble o nietypowym designie, wyróżnimy się z otoczenia i pozyskamy więcej gości, a żeby zatrzymać na dłużej meble muszą również zachwycać wygodą. 

Jeśli jesteś w trakcie projektowania ogródka restauracyjnego i wyborze wyposażenia skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę krzeseł restauracyjnych.  

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz