Jak czyścić i konserwować krzesło biurowe?

Jako pracownik biurowy prawdopodobnie wiesz, jak ważne jest używanie wygodnego i ergonomicznego krzesła biurowego. Pozwoli Ci pracować przy biurku przez długi czas bez obciążania kręgosłupa. Statystyki pokazują, że nawet 38% pracowników biurowych odczuwa ból pleców w danym roku. Korzystając jednak z wysokiej jakości krzesła biurowego, zminimalizujesz obciążenie kręgosłupa, a tym samym ochronisz się przed bólem pleców. Ale jeśli zamierzasz zainwestować w wysokiej jakości krzesło biurowe, musisz je czyścić i konserwować.Poszukaj metki

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, poszukaj przywieszki do tapicerki na swoim krześle biurowym. Chociaż są wyjątki to większość krzeseł biurowych ma metkę tapicerską. Znany również jako przywieszka pielęgnacyjna lub etykieta pielęgnacyjna, zawiera instrukcje od producenta dotyczące czyszczenia krzesła biurowego. Różne krzesła biurowe są wykonane z różnych tkanin, więc musisz sprawdzić przywieszkę tapicerską, aby określić najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób ich czyszczenia.

Metkę tapicerską można zwykle znaleźć pod siedzeniem krzesła biurowego. Po zlokalizowaniu sprawdź, czy zawiera kod czyszczenia. Kody czyszczenia składają się z jednej lub dwóch liter, które odzwierciedlają najlepszy sposób czyszczenia tkaniny krzesła biurowego.

Oto zestawienie różnych kodów czyszczenia używanych w metkach tapicerskich i odpowiadających im definicji:

W: Najpopularniejszy kod czyszczący używany w metkach tapicerskich, W oznacza, że krzesło biurowe należy czyścić wodą lub produktem na bazie wody.

S: Jeśli przywieszka do tapicerki ma kod czyszczenia S, musisz wyczyścić krzesło biurowe za pomocą rozpuszczalnika bezwodnego. Krzesła biurowe wykonane z tkanin organicznych, takich jak bawełna, wełna lub sztuczny jedwab, mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem wody, dlatego producenci generalnie zalecają stosowanie bezwodnego rozpuszczalnika.

W / S: Jak można się domyślić, kod czyszczenia W / S wskazuje, że krzesło biurowe można czyścić za pomocą produktu na bazie wody lub rozpuszczalnika.

X: Wreszcie kod czyszczenia X oznacza, że krzesło biurowe należy czyścić tylko odkurzaniem lub szczotką. Używanie środka czyszczącego na bazie wody lub rozpuszczalnika może spowodować uszkodzenie krzesła biurowego.

Jeśli krzesło biurowe nie ma przywieszki tapicerskiej, powinno być dołączone do instrukcji obsługi zawierającej podobne instrukcje czyszczenia i konserwacji.

Czyszczenie punktowe mydłem i ciepłą wodą

O ile nie zaznaczono inaczej na metce z tapicerką - lub w instrukcji obsługi - możesz wyczyścić swoje krzesło biurowe za pomocą mydła i ciepłej wody. Jeśli zauważysz powierzchowną plamę lub skazy na swoim krześle biurowym, zmyj poplamiony obszar wilgotną ściereczką i niewielką ilością mydła w płynie, aż będzie czysty.

Nie musisz używać żadnego specjalnego rodzaju mydła do czyszczenia swojego krzesła biurowego. Wystarczy użyć delikatnego płynu do mycia naczyń. Po uruchomieniu czystej myjki pod bieżącą wodą nałóż na nią kilka kropli płynu do mycia naczyń. Następnie wytrzyj - nie szoruj - poplamiony obszar lub obszary krzesła biurowego. Jeśli wyszorujesz plamę, nieumyślnie wprowadzisz związki powodujące plamy głębiej w tkaninę. Pamiętaj więc, aby podczas czyszczenia miejscowego osuszyć krzesło biurowe.

Przetestuj produkty do usuwania plam w dyskretnym miejscu

Podczas gdy mydło i ciepła woda powinny szybko usunąć powierzchowne plamy na krześle biurowym, w przypadku uporczywych plam będziesz potrzebować silniejszego środka czyszczącego. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do usuwania plam, z których wiele zawiera silnie działające chemikalia czyszczące. Ale jeśli myślisz o użyciu jednego z tych produktów, przetestuj go w dyskretnym miejscu swojego krzesła biurowego.

Nie nakładaj produktu do usuwania plam na całe krzesło biurowe. Raczej przetestuj go w dyskretnym obszarze, który jest trudny do zobaczenia. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak produkt wpływa na Twoje krzesło biurowe. Możesz na przykład przetestować produkt do usuwania plam pod siedzeniem swojego krzesła biurowego. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, ale jeśli produkt pozostawi trwałą plamę, nie będzie ona widoczna.

Niezależnie od tego, czy planujesz użyć kupionego w sklepie produktu do usuwania plam na krześle biurowym, czy też naturalnego produktu do usuwania plam, takiego jak ocet to przetestuj w dyskretnym miejscu. O ile produkt nie uszkodzi ani trwale nie zmienia tkaniny, możesz użyć go w innym miejscu na krześle biurowym.

Oczyść i nasmaruj kółka

Nowe krzesła biurowe zazwyczaj toczą się płynnie iz niewielkim oporem lub bez niego. Ale jeśli używasz tego samego krzesła biurowego przez rok lub dłużej, możesz mieć trudności z przetoczeniem go po podłodze ze względu na gromadzenie się zanieczyszczeń wewnątrz kółek.

Aby wyczyścić kółka, odwróć krzesło do góry nogami i wyciągnij wszelkie kłaczki, włosy lub zanieczyszczenia z wnętrza nadkoli. Możesz również użyć odkurzacza do odsysania nadmiaru zanieczyszczeń z kółek lub możesz użyć powietrza w puszce.

Wymień w razie potrzeby

Nawet przy regularnym czyszczeniu i konserwacji może być konieczna wymiana krzesła biurowego. Według jednego raportu średnia długość życia krzesła biurowego wynosi od 7 do 15 lat. Wysokiej jakości krzesło biurowe renomowanej marki powinno mieć gwarancję. Jeśli którykolwiek z elementów pęknie w okresie gwarancyjnym, producent zapłaci za jego naprawę lub wymianę. Kupując krzesło biurowe zawsze szukaj gwarancji, ponieważ oznacza to, że producent jest pewien swojego produktu.

Jednak po zainwestowaniu w nowe krzesło biurowe pamiętaj o przestrzeganiu poniższych wskazówek dotyczących czyszczenia i konserwacji. Takie postępowanie pomoże chronić go przed przedwczesną awarią. Jednocześnie zadbany fotel biurowy zapewni najwyższy poziom komfortu podczas pracy.

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz