Gastronomia – projektowanie wnętrza.

Wraz z poprawieniem się naszej sytuacji finansowej oraz ewolucji zachowań konsumenckich, co powoduje wyższe obroty lokali nawet w mniejszych miastach, coraz więcej społeczeństwa, w ramach spędzenia wolnego czasu udaje się do restauracji lub kawiarni. Szacuje się, że ok 60 procent z nas jada na mieście przynajmniej kilka razy w miesiącu. Aby przyciągnąć więcej klientów i zatrzymać ich w restauracji nie wystarczy tylko zadbać o dobre menu. Jednym z ważniejszych czynników, które mogą wpłynąć na rozwój Twojego lokalu jest wystrój wnętrza. Jak stworzyć wnętrze, które klienci pokochają i będą wracać z przyjemnością?

Bądź wiarygodny

Na początku trzeba dokładnie ustalić, jaki charakter chcemy nadać restauracji, czy kawiarni. Sam wystrój ma duże znaczenie, ponieważ powinien być spójny wraz z kuchnia, która jest serwowana, oraz z ideą jaką chcemy przekazać. Wszystko musi się uzupełniać. Jeśli nie idzie z tym wspólna głębsza myśl, takie wnętrze jest po prostu nieoryginalne i w wielu miejscach powtarzalne. Wystrój restauracji ma być wizytówką lokalu. Począwszy od układu pomieszczeń przez dobór odpowiednich mebli na detalach kończąc – muszą się wpisywać w koncepcje naszej restauracji.

Powierzchnia restauracji

Zastanów się kto i w jakich okolicznościach będzie odwiedzał Twój lokal. Podziel go na strefy. Zagospodaruj miejsce dla większej grupy gości, ale również dla osób poszukujących prywatności, lub tych którzy potrzebują miejsca do pracy. Jeśli naszym klientem również są rodziny z dziećmi, warto stworzyć dla nich „kącik” gdzie będą mogły się czuć swobodnie i pohałasować, nie przeszkadzając przy tym innym gościom restauracji.

Magia świateł

Kolejnym kluczowym elementem jest oświetlenie. Ciepłe i jasne nada przytulny akcent. Dobre oświetlenie wpływa również na interpretacje podawanych dań. Działajmy nie tylko na zamysły smakowe ale również wzrokowe. Najlepiej jest zastosować źródła światła rozproszonego wykorzystywane są jako oświetlenia akcentujące i dekoracyjne.

Szczegóły

Wybrana typografia, oznaczenie toalet i poszczególnych stref, menu, nakrycia stołów. Zadbanie o oryginalne detale pomoże się wyróżnić na tle konkurencji. Czy to będzie wykwintna restauracja, czy bar mleczny rodzaj oraz liczba stolików, oraz krzeseł powinny na to wskazywać. Design mebli powinien iść w parze z wygodą. Duży wybór na rynku wcale nie ułatwia decyzji. Jeśli meble maja służyć latami warto zainwestować w coś lepszej jakości. Lepiej jest zapłacić wyższą cenę niż rozczarować się po kilku miesiącach i martwic się kupnem nowych mebli. To kolejne zmartwienie i dodatkowe koszty, których każdy chce uniknąć.

Odpowiednią ofertę krzeseł restauracyjnych oraz foteli restauracyjnych proponuje włoska marka mebli Pedrali, która produkuje meble do przestrzeni publicznej jak również do restauracji, kawiarni, hoteli oraz meble, które można użytkować na zewnątrz lokalu gastronomicznego, czyli na patio, czy w ogródku. Dużą zaletą włoskich mebli jest ich różnorodność. Elegancja łączy się z praktycznym zastosowaniem, co widać chociażby po łatwości czyszczenia, odporności na przypadkowe zniszczenia, lekkości konstrukcji. Nowoczesny design idzie w prze z wytrzymałością produktu, warunki atmosferyczne nie zmieniają funkcjonalności mebli ogrodowych, a częste użytkowanie nie ma wpływu na ich trwałość.

 

Pełną ofertę od producenta Pedrali znajdziesz na naszej stronie internetowej mojekrzesla.pl. Wybierz kolor tapicerki fotela, który najlepiej komponuje się z Twoim wnętrzem. Sprawdź wymiary i rodzaje materiałów. Czy prowadzisz swój mały lokal na przedmieściach czy prestiżową restauracje – w każdym przypadku znajdziesz coś dla siebie.

 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej jak stworzyć idealnie zaprojektowany lokal dla Twoich klientów.

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz